Workshopy na Střední škola oděvní a služeb

Během začátku druhého pololetí se lektoři projektu NSZ pod vedením Jakuba Laščáka vypravili na několik škol s workshopy tohoto projektu.

Jednou z nich byla i tradiční série workshopů na Střední škole odění a služeb a Vizovice během měsíce února hned v několika blocích, jichž se letos zúčastnili lektoři Jakub Laščák a Veronika Ondráčková.

Zájem žáků o workshopy se měnil třídu od třídy, stejně jako kázeň jednotlivých tříd. Velkým překvapením bylo v celkem hodnocení byl větší zájem ze strany nematuritní tříd, kde se převážně dívčí složení tříd zajímalo o problematiku především kyberšikany v podání lektora Jakub Laščáka. Tuto zkutečnost podtrhuje především bohatá diskuse u některých typů kyberšikany či velkou kázní během celého workshopu. Na rozdíl od tříd maturitních oborů, kde byl zájem ze strany žáků menší a také horší morálka tříd. Zkušenější Jakub si s problematičtějšími třídami poradil lépe než méně zkušená Veronika, která vedla workshopy o Úmluvě o právech dítěte.

V celkovém hodnocení byli všechny workshopy žáky hodnoceny pozitivně. Pozitivně hodnotili celkově všechny bloky i oba lektoři.

Na závěr patří velké poděkování  vedení školy a  školní preventistce paní Máčalové za možnost workshopy na škole uskutečnit.

 

Autor: Jakub Laščák