Workshopy na 9. ZŠ ve Zlíně

V pátek 26. února 2016 jsem ve spolupráci s Jakubem Laščákem a Tomem Palíškem přednášela na základní škole ve Zlíně. Tomáš Palíšek byl s námi, aby mi ukázal, jak má správně vypadat vedení workshopu. Na dopoledním programu bylo žáky seznámit s tématy Úmluva o právech dítěte a Kyberšikana. Tyto workshopy se uskutečnily pro dvě třídy 9. ročníku.

V první řadě nás čekaly dvě hodiny s 9. A. Tato třída nás mile překvapila některými aktivními jedinci, ale našlo se i pár tzv. narušitelů klidu. Živá diskuze probíhala zejména během probírání tématu Kyberšikana, kdy jsme museli odpovídat na spoustu otázek. S touto třídou se nám pracovalo velmi dobře a byli jsme nadšeni jejich komunikací a aktivitou.

Další dvouhodinovka se odehrávala v 9. B, kde jsme se však setkali spíše s pasivním přístupem, ale nikdo tam nijak zvlášť nevyrušoval. V této dvouhodinovce nakonec zbyl i prostor pro pouštění názorných videí, které je obzvláště zaujaly. Tato třída byla klidnější než ta předchozí, takže práce s nimi byla taktéž dobrá.

Můj celkový dojem je kladný, a jsem ráda, že byli žáci spokojeni s workshopy a že se jim z toho hodí znalosti na další studium.

V závěru bych chtěla poděkovat pedagogickému sboru, zejména zástupkyni ředitele Mgr. Novotné, se kterou jsme komunikovali nejvíce při domlouvání workshopu. Na této škole jsme už po několikáté, a doufám, že spolupráce se školou bude trvat i nadále.

Hlavně bych chtěla poděkovat Jakubu Laščákovi a Tomáši Palíškovi za skvělé vedení workshopů. Přála bych si, aby se nám povedlo spolupracovat a vést tak dobré workshopy, jako ten dnešní.

 

 

Autorka: Veronika Ondráčková, lektorka projektu Nenech sebou zametat!