Rozšiřující školení Nenech sebou zametat

Dne 19. dubna začalo rozšiřující školení projektu „Nenech sebou zametat!“ v Praze, kterého se zúčastnilo 15 lektorů z různých míst ČR.

Akce odstartovala v pátek ve 12 hodin prohlídkou Vzdělávacího střediska Linky bezpečí, o níž jsme se dozvěděli spoustu informací. Zaujala mě informace, že na Linku bezpečí se obrací denně okolo 700 dětí. Polovina z nich však jen její telefonní číslo zkouší a vede tzv. „testovací hovory“. Oficiální zahájení školení proběhlo v 17 hodin. Po zahájení jsme šli na večeři a potom jsme si zahráli bowling.

V sobotu jsme po snídani měli workshop o novinkách v projektových tématech. Poté následoval workshop na téma Medializace a propagace, který vedl Tomáš Dundáček. Po obědě byl na programu workshop na téma Využití ICT v neziskovém sektoru, který vedla Lucie Benešová. Následovala diskuze „Novinky v oblasti ICT“, jejíž hosty byli Lucie Benešová a Jan Böhm. Dalšími body programu byly večeře, řešení organizačních záležitostí a nakonec i vlastní zábava.

Poslední den školení ihned po snídani odstartovala přednáška o rétorice vedená Zuzanou Procházkovou. Během ní jsme se naučili jak napsat projev nebo proslov a jak ho prezentovat. Dále jsme si také povídali o tom, jak funguje řeč těla apod. V poledne rozšiřující školení lektorů projektu „Nenech sebou zametat!“ skončilo a my jeli domů.

Jsem velmi rád, že jsem se mohl tohoto školení zúčastnit. Získal jsem zde nové informace a zkušenosti. Seznámil jsem se s dalšími, od kterých jsem dostal rady a tipy na mé další workshopy. Již teď se těším na závěrečnou konferenci našeho projektu.

 

Martin Borek
lektor Ústeckého kraje